| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Cum as putea sa slabesc macar 3 kg intr-o saptamana daca este posibil? Dau FUNDA unui raspuns unic care sa nu fie de pe alte site-uri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Slabirea asta ce inseamna ca si eu pot sa beau 2l de bere si apoi slabesc in cateva ore

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai putea.
Presupunem că mănânci zilnic cam 2000 de calorii.
La începutul unei cure de slăbire se pierde apă, dacă nu exagerezi cu apa băută.
Astfel cam 1, 5 kg va fi apă.
Mai ai de dat jos 1, 5 kg țesut gras. Adică între ceea ce bagi în tine și ceea ce consumă organismul, metabolism bazal plus activitate zilnică, să fie o diferență de 14000 calorii. Deci trebuie să dai jos zilnic 2000 de calorii. Asta ar însemna să nu mănănci nimic 7 zile.
Dar poți să trișezi stomacul.
Salată din 250 gr castraveți plus 250 gr varză tocată. Dressing zeama de la 1/2 lâmâie, 2 linguri de ulei, și atât. Sare. te uiți la ea, și cu limba iei foarte puțin dintr-o linguriță, ca să nu duci dorul ei.
Asta este masa de seară, ziua nimic, ceai fără zahăr și apă, dar nici multă nici puțină, când ți-e sete.
Iar pentru că caloriile ies ca bioxid de carbon, ca să poată ieși, fă mișcare ca să poți respira bine.
Dacă nu te doare capul, dacă poți și învăța lecțiile, presupunând că înveți, dacă nu îți vine să te urci pe pereți de foame, dacă părinții te susțin, dacă ești sănătos în limite rezonabile ca să faci treaba asta, peste o săptămână vei avea cu trei kg mai puțin. Ideea mea. Dacă mănânci chiar și un gram în plus peste asta, nu vei reuși.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai de pe alte site-uri de documentezi, da mai greu cu cautatul. Trebuie sa fii in deficit caloric, daca vrei sa slabesti 1kg pe saptamana, scazi 1000 calorii din cat mananci de obicei. 3kg e prea mult, ar trebui sa te infometezi, ai slabi masa musculara, n-ai avea energie si posibil sa te imbolnavesti (asta daca o faci pe timp indelungat). Deci calculeaza-ti caloriile si ai grija sa fii in deficit caloric, nu mananca carbohidrati simpli si grasimi putine (in jur de 30g) + sport. Mananca proteine si carbohidrati complecsi si grasimi bune (cele mononesaturate sau polinesaturate) ca sa ajungi la necesarul de calorii.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cauta pe google dieta cu oua si portocale. Iti garantez ca o sa dai jos cel putin kilogramele mentionate, daca nu mai mult decat atat. Zic "iti garantez" pentru ca la un moment dat am fost in aceeasi situatie si am probat-o, ca sa zic asa...
Este foarte drastica, dar hei... ia-o pana la urma ca pe-o cura de detoxifiere.

| alex15ccc a răspuns:

Regenon

| AlinHda a răspuns:

Auto-controlul + reinoirea mintii *(daca te uiti la sportivi ei zic: Sunt multumit de mine cum am evoluat) aia inseamna ca se separa in mintea lor fata de corp.
Deci daca ai taria asta sa fi mai tare decat corpul tau, si sa aplici niste reguli sub care corpul va "zbiera" atunci vei obtine ceea ce iti doresti poate chiar mai mult happy