| Etro a întrebat:

Este posibil sa slabesc 7 kg într-o săptămână? Daca ar include sportul dați-mi niște site-uri sau video-uri unde arata ce ar trebui să fac. Aștept răspunsuri

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Imposibil sa slabesti 7 kg intr-o saptamana.

| MihaelaDart a răspuns:

Este prea mult 7 kg intr-o saptamana, este recomandat cate 1-3 kg intr-o saptamana. Vei pica din picioare daca vei slabi asa de mult in putin timp. Mai bine slabesti lent si pe termen lung astfel nu se vor pune la loc kilogramele. Pe cand asa cum le dai jos rapid tot asa se depun.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai cum să slăbești intr-um mod sănătos 7 kg într-o săptămână.

| Apokales a răspuns:

1 kg pe zi ca sa slabesti nu ai putea doar prin infometare, iar prin sport ar trebui sa arzi alte 5000 de calorii, greu, chiar imposibil.

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde ce vrei si de la ce greutate pornesti... Daca te intereseaza strict sa-ti arate cu 7kg mai putin cantarul, da, cel mai probabil se poate. Dar bineinteles ca n-o sa-ti spun cum sa faci asta. happy

| Alverto a răspuns:

Nu, cel mult 2-4 kg, daca chiar vrei 7 kg trebuie sa depui efort de 9-11x mai mult decât dacă ai vrea sa slăbești 2-4 kg

| Eugen80 a răspuns:

Poti, dar nu este sanatos. Niciodata nu este sanatos sa slabesti mult si repede. O cifra mai sanatoasa si mai corecta ar fi cam 1, 5-2 kg primele 4-5 saptamani, apoi incepe sa scada kilogramele date jos, pentru ca in principiu se pune si ceva masa musculara.

| NegomireanuAlexandru a răspuns:

Singurul mod prin care mi-l pot imagina ca sa pierzi 7kg intr-o saptamana e printr-o boala, dar in mod orice alt mod nu.