| NaruToNR1 a întrebat:

De cand sunt racit, nu prea imi mai place nimic, si nu mai am pofta de mancare... Este din cauza racelii? Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incearca sa bei ceai cu lamaie si miere ori de maciese..vei vedea ca o sa se schimbe situatia
daca esti n umai racit, e posibil.e posibil sa ai si altceva.un mic control de rutina nu strica
O zi frumoasa sa aihappy

7 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Da. Din cauza racelii!

| marciana a răspuns:

Este logic ca da.Nu ai auzit niciodata oamenii spunand ca sunt raciti si din cauza asta nu au pofta de mancare?
Daca vrei sa stii mai multe despre lipsa apetitului, citeste aici http://adevarul.ro/......index.html

| Youkillme a răspuns:

Daca te doare capul, si inca si mai vomiti, atunci da e din cauza racelii, nu-ti fa griji...si in general cind omul e bolnav, nu prea are pofta de mincare...e normal big grin

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns:

Da, este din cauza racelii. Dar trebuie sa mananci ca sa te faci bine!

| Adrian_Radu_1996 a răspuns:

E normal sa nu iti placa..mancarea nu prea are gust si e ciudat din cauza ca ai nasul infundat, dar ar trebui sa iti fie foame, raceala cere de mancare... Incearca sa bei mult ceai fierbinte si sa faci dusuri fierbinti chiar daca nu prea poti manca... nu te indopa cu pastile.

| lionx a răspuns:

Da este din cauza racelii dar cu pofta de mancare e mai grav, cel putin daca esti racit nu ai pofta de mancare dar pot fi si simptomele unei boli. Ar fi bine sa te duci la medic.

| lKalasnicovl a răspuns:

DA