| Marck94 a întrebat:

Am racit acum 2 zile, simt ca ma arde in gat, am ameteli si nu am pofta de mancare, ce sa iau? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Paracetamol sinus -2 pe zi.
Drajeuri Strepsils / tantum verde cu lamaie - alea clasice mi se par cam iritante pentru gat.
Ceai de plante cu lamaie si miere si eventual un complex de vitamine sa iti mai cresti imunitatea zilele astea.
Evident, nu fuma daca esti fumatorwinking fara apa prea rece sau inghetata.

| Romanul86 a răspuns:

Medicamente pentru gripă. Ai gripă din aceasta nouă.

| catablondu a răspuns:

Salut,
Strepsils Mentol sau Tantum verde.
Pentru partea cu ameteala, s-ar putea sa ai si ceva febra, hidratarea e extrem de importanta. Incearca sa bei apa in cantitati mici foarte des.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristine9595 a răspuns:

Ceaiuri calde cu miere si Strepsils sau Tantum pentru gàt.

| aly66 a răspuns:

Poti lua un decapsept sau un faringosept