| Cristi19991999 a întrebat:

Sall TPU,de ceva timp a inceput sa ma doara in partea de jos a abdomenului partea dreapta unde e anpendicita,ma doare decat cateodata cand fac efort, n-am greturi sau alt sintom de anpendicita, am citit pe net si am vaut mai multi cu problema asta si ca nu este ceva grav ca n-ai m-ai facut efort de mult sau mai multe chesti(adevarul este ca eu de 1sapt asa n-am m-ai facut efort na avem vacanta am stat mai mult sa dorm la calculator n-am mers pe afara la un fotbal)mama ma flamat dar nu ma durea, sa fie anpendicita? chiar daca nu ma doare si n-am sintime? nu mi se intampla mereu daca fac efort de 3ori cred ca 1 data mi se intampla stau 5min respir si nu ma mai doare,de ex azi am mers mult pe la magazine pentru cumparaturi am alergat mers repede si nu m-a durut, credeti ca e anpendicita? sau ca n-am m-ai facut efort de mult, sau ma dezvolt deoarece am 14ani(aproape)si am 1, 48 si 36kg, credeti ca am anpendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

Du-te la doctor, sa faci niste analize sa vada el, poate ai anpendicita, poate sa fie si un cheag de sange, nu stiu, du-te la doctor sa vezi, pentru binele tau sa nu se agraveze.

| Piratul10 a răspuns:

Si mie mi se întâmpla la fel dar mai rar, pot fi multe cel mai bine ar fi sa consulti un medic.

| Piratul10 a răspuns:

Ps:pe tine de doare la apendic ca apendicita e boala.

| sickoffallthings a răspuns:

Faza cu efortul e din cauza ca nu stii sa respiri in timp ce faci efort si atunci e de la splina (splina e in stanga, depinde in ce plan) sau poate ai pietre la rinichi, cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.

| pWd a răspuns:

Nu cred ca ai. Cateodata mie mi e intampla sa ma doara si pe mine in acea zona atunci cand stau mult nemiscat (cateodata la PC )

| xqBiscuu a răspuns:

Mai bine te duci la doctor.
Poate parea ceva banal, dar daca e apendicita si nu o scoti la timp e grav, chiar foarte grav. O stiu pe propria experienta oh go on