| danezuu a întrebat:

de vreo 2 zile ma doare foarte rau in gat ce pastile imi recomandati sa iau in afara de :Nurofen Forte si Algocalmin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibuu09 a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor si eu am patit asa ma durea gatul dupa 2-3 zile am luat ceva faringosept sau ceva spray si nu mi-a trecut am mai stat 1-2 si m-am dus la doctorul de familie si a zis ca era umflat si mi-a dat ceva mai bun asa c nu stii ce ai decat sa dai banii pe ceva si sa nu stii ce ai sper ca te-am ajutat funda?

2 răspunsuri:
| deyule794 a răspuns:

Hexoraletten N =p~ Pentru mine functioneaza big grin

| Pure.Sunshine a răspuns:

Strepsisls, Tantum Verde, Faringosept sau orice alta pasila pentru supt. Au efect aproape imediat. Daca durerea este mare, cere de la farmacie un spray pentru gat.