| fagasgaga a întrebat:

Sall tuturor! totul a inceput intr-o seara cand de la stres oboseala am crezut vreo 1 saptamana ca am schizofrenie si dupa cand intr-o seara m-am rugat la Dumnezeu au pornit niste ganduri sa imi dea boala aia chiar daca eu nu voiam si dupa au mai fost cateva ganduri rele fara voia mea,dupa care am spus gata ma linistesc nu am nimic si au incetat, dupa 2 saptamani am crezut ca sunt obsesiv compulsiv din cauza unor ticuri si de atunci mi-am format niste imagini socante in minte dar de care nu imi este frica am inteles ca aia bolnavi de asta le este frica nici nu mai stiu sa scriu am 15 ani de 3 luni cred ca am boala asta.Am mai vorbit cu cineva priceput ce mi-a spus ca am doar niste idei dominante si ca totul imi fac eu.Repet daca imi spuneti ca sunt doar niste ganduri anxioase atunci pot trece daca cred ca sunt bolnav de ocd atunci nu mai am sperante, uite am incercat daca ma gandesc ca sunt doar ganduri anxioase trec am si ore in care nu ma gandesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Intrebarea? Oricum eu zic sa te informezi mai bine la efectele si manifestarile bolilor pe care le ai enumerat, in special shizofreniei.Personal cred ca suferi de alta boala pe care nu vreau s.o numesc ca sa nu te jignesc.Trateaza.te cat inca potiwinking Bafta cu schizofrenia.

| Anonimul2565 a răspuns:

Eu zic ca totul e doar in mintea ta! ai anxietate-generalizata care nu e o boala stai calm ca nu ai nimic, du-te la un control si convinge-te. Multa sanatate!