| panique a întrebat:

Salu`! Imi sunt necesare cat mai multe informatii cu privire la schizofrenie, hipertimesie, autism. Pot gasi pe google, stiu, dar as vrea sa discut cu cineva care chiar imi poate spune care e procedura in cazul unei crize de schizofrenie, de la ce varsta pastrezi amintiri in cazul hipertimesiei s. a. m. d. Asa ca daca ma puteti ajuta, va rog sa imi trimiteti un mesaj cu id de messenger.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| roberta_3262 a răspuns:

Am vazut multe filme si documentare despre autisti.Imi pare foarte rau daca ai in familie pe cineva care are vreo boala din care ai spus.Sunt sigura ca ai sa reusesti sa gasesti ceva folositor la intrebaea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu are schizofrenie. Aceasta boala face ca persoana in cauza sa se leneveasca, sa nu mai poata lucra, sa stea toata ziua la tv, dar sunt si exceptii, cand persoanele schizofrenice pot sa duca o viata normala.Aceasta boala se manifesta prin crize destul de periculoase.