| HanszmR a întrebat:

A luat cineva pana acum spirulina? La ce ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un supliment alimentar. Este o algă de mare uscată și pulverizată. Conține multe principii alimentare care completează hrana obișnuită.
https://doc.ro/......ndecatoare
Ca și cum ai fi pe malul mării și ai consuma alge la masă adică niște plante marine. Doar că aceasta este o algă microscopică.

| cristimihailov a răspuns:

Cica e superplina de micronutrienti. Si superbuna.

In cazul meu, aveam niste b@sini de a trebuit sa schimb scaunul. Intrau in burete si nu mai ieseau decat asa, cat sa iti rupa stomacul de scarba.

Nu mai iau din cauza asta. Ziceai ca mananc numai branza cu mucegai digerata deja.

Daca nu ai aceleasi simptome, poti sa te gandesti la spirulina.

| RoCkKiD a răspuns:

La absolut nimic daca nu ti-o recomanda un medic ca supliment nutritiv.

Daca o iei aiurea si in nestire are si efecte negative.