| Andreeaandu_3330 a întrebat:

acum doua zile, m-a luat o durere foarte puternica de spate, in zona rinichilor)doar ca localizata intr-o parte; aceeasi durere am simtit-o si acum o luna.Este o durere insuportabila si acum vad ca tot simt o usoara durere in zona rinichilor.Si ambele dureri( cele insuportabile)m-au cuprins in momentul urinarii. Ar putea fi pietre la rinichi? mi-e foarte teama, am doar 18 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este posibil. Ar fi bine să mergi cât mai repede la un urolog.
Sănătate!

| doctoressa a răspuns:

Poate fi o colica renala. Ar fi bine sa mergi la medic in timpul cel mai scurt posibil. Detalii despre cauzele colicii renale gasesti aici: http://www.i-medic.ro/boli/colica-renala

| trăncănici a răspuns:

Litiază renală, sau ptoză renală. Repede la urolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema, diagnosticul difera la mine a fost o infectie care sa raspandit in corp de la o raceala cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa faci analize nu sta cu durerea pentru ca nu o sa treca de la sine.Ai grija de tine si pe moment pana te duci la doctor stai intr-un loc calduros sau imbracate mai gros nu o sa te mai doara asa tare.

| LoveCocktails a răspuns:

Mergi draga la medic, cei mare scofala? Mai bine stai si lasi problema sa se inrautateasca? Si chiar daca ti-ar spune cineva ce poate fii tot nu sti exact daca nu mergi la medic asa ca...hurry up honeybee! -_-