| Schurrle2809 a întrebat:

Hello.
Deci sa incep cu inceputul,Deci luni m-am trezit cu o durere la testiculul drept, nimic ciudat, am crezut ca am nevoie la baie,imediat dupa durerea a urcat undeva prin partea dreapta,aproximativ in zona rinichilor,o durere insuportabila,care m-a pus pe ganduri, si m-a facut sa fac repede o vizita pana la spital (durerea a fost foarte mare altfel nu m-ai m-as fi dus)..stand la coada la urgenta,,durerea s-a mutat in spate,, tot undeva in partea dreapta.....in fine,,aproximativ exact cand sa intru pe usa la chirugie. durerea a disparut, i-am spus doctorului problema,m-a atins putin cu mainile,m-a apasat, si m-a intrebat daca ma doare, nici in momentul de fata nu stiu daca m-a durut putin din cauza ca ar fi fost o inflamatie sau doar pentru ca apasa destul de tare,in fine,mi-a luat niste analize de sange, si m-a trimis la ecograf.ecograful mi-a zis ca durerea a fost cauzata din cauza unei pietre la rinichi,care atunci era in vezica, si cel mai probabil o s-o elimin ca sunt tanar, cobor jos..si imi spune doctorul ca este vorba de o apendicita.si deja ma progameaza pentru a doua zi, pentru operatie.am zis ok, nu eram foarte sigur, si nu am prea reusit sa deduc de unde a ajuns el la concluzia ca e o apendicita..si toata ziua am stat cu gandul ca cel mai probabil se insala...ne mai durandu-ma absolut nimic.m-am gandit ca poate a dedus din analizele de sange..in seara aia am incercat sa aflu,si am aflat ca analizele au fost curate, (am aflat intr-un mod putin ilegal), dar nu are relevanta.in fine,mi s-a facut operatia,intrebarea mea,si in continuare o dilema ramane, daca a fost apendicita sau nu, eu sunt destul de convins ca nu a fost.vreau sa aud si opinia cuiva care se pricepe. daca se poate.
Multumec.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, dar nici eu nu cred ca a fost apendicita, daca aveai apendicita, te durea doar partea dreapta a trunchiului, nu se muta durerea de colo in colo, in fine, eu tot nu cred ca a fost apendicita, si nu stiu nici daca piatra la rinichi a fost, oricum, daca durerea a disparut, inseamna ca este de bine.