| andreeadeeadeea a întrebat:

acum fac apel la fete!
Am 14 ani jumatate si cred ca am o problema
De doi ani imi curge o substanta albicios-galbuie.Mi-au crescut si sanii(ce pot spune nu prea mari) dar de un an tot se chinuie sa creasca.de asemenea am si pilozitate mare si la subtioara dar si in zona inghinala...
Nu stiu ce sa fac? credeti sa trebuie sa mi vina ciclul menstrual!? Mentionez ca pe la sfarsitul lui octombrie si pe 29 10 si 31 decembrie mi-a curs secretie mai maro ca de obicei, aproape rosu?
Credeti ca e un inceput de menstruatie? Dar mi-a curs in octombrie si in decembrie!
Va rog ajutati-ma! Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da, urmeaza aparitia menstruatiei, iar organismul tau iti da primele semne! scurgerile respective sunt normale si va mai dura ceva timp pana menstruatia se va regla si vei avea ciclu lunar la 28-30 de zile! deci nu te speria, nu este nimic in meregula! multa sanatate iti doresc happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,urmeaza sa iti vina ciclul

| ruff a răspuns:

Pubertate. La inceput oricum nu e regulat, sa stii. Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu o femeie adulta, totusi. Iti poate da mai multe sfaturi fata in fata decat putem noi pe TPU.