| Steluta444 a întrebat:

zilele trecute am tot pus intrebari pe site legate de menstruatie si va ziceam ca menstruatia trebuia sa imi vina in 20 mai ..Am asteptat pana in 31 mai (sfarsitul luni) si nu mi-a aparut eram foarte ingrijorata deoarece n-am avut simptome premenstruale, DECAT o SECRETIE MARO acea secretie a aparut de prin 25 pana in 1 iunie curgea in cantitati mici.
Eu am facut un test de sarcina din urina de dimineata pe 3 iunie si mi-a iesit negativ, dar imediat dupa ce am realizat testul de sarcina, a inceput sa-mi curga sange. Era ca si o menstruatie aceasta (menstruatie) a curs de pe data de 3 pana pe 8 iunie.
Acum numai imi curge nimic, nu am nici simptome de sarcina nici de menstruatie. Voi mai repeta testul zilele urmatoare din nou.
Insa voi ce credeti? Ce ar putea fi toata chestia asta?

4 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Dacă nu ai făcut sex nu ai cum sa fii însărcinată. Daca ești adolescenta este normal sa-ti întârzie menstruația.Eu când aveam 15 ani nu mi-a venit menstruația 3 luni și nu aveam nimic.Acum am 17 ani și îmi vine regulat.

| Steluta444 explică (pentru Yasmin875):

Am facut sex neprotejat dar nu a ejaculat in mine. Si da sunt adoleacenta ..Crezi ca ar putea fi o sarcina sau o dereglare? Eu sincer nu cred ca ar putea fi o sarcina, iar daca stam sa ne gandim logic nu cred ca am ramas insarcinata.

| Yasmin875 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat înseamnă că nu ești însărcinată dar totuși era mai bine dacă foloseai anticoncepționale sau un prezervativ pentru că nu mai erai speriată acum.90% nu ești insarcinata.Eu zic sa mai faci un test de sarcina si daca da negativ poți să stai liniștită.

| Maria_Cristina_1996_X9hf a răspuns:

Dat fiind faptul ca ai avut acea secretie, sansele sa fii gravida sunt foarte mici.
Normal, mentruatia ar trebui sa apara la 25-30 de zile dupa acea secretie.Ai un dereglaj hormonal.Mentruatia isi va reveni normal urmatoarea lunahappy