| Anonim22444 a întrebat:

Acum un an mi-am fracturat degetul mic de la mâna, l-am ținut in ghips 3 săptămâni și s-a vindecat. Însă acum când fac flotări sau il folosesc sa desfac ceva sau sa car ceva mă cam doare. Este normal să fie așa, sa rămân cu o anumita sensibilitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am un picior (stangul) rupt de 40 de ani (aproape) si ma doare si astazi. Nu trece nici cand, mai ales o fractura. Daca era fisura (am la mana stanga) e mai putin dureroasa, aproape nici n-o simt.

| Olga12 a răspuns:

Depinde de fiecare persoană. Eu de asemenea am avut mâna în ghips - am avut slăbiciuni doar de la început, acum mi-a trecut de tot dar în orice caz dacă vezi că durerea se întinde nu ezita să vizitezi un medic.

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!
Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?
Daca mai ai dureri exista un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) care se foloseste acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute. Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ
Insanatosire grabnica!