| hariclea a întrebat:

Am 10 ani si 52de kg. As vrea sa pierd cateva kg cat mai repede. Ce exercitii imi puteti sugera? Ceva in casa, cu rezultate rapide.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| 70gabriela70 a răspuns:

Buna! Nu iti sugerez sa slabesti repede, pe langa faptul ca pielea ta poate arata inestetic dupa aceea, este posibil sa ii faci rau si oganismului in incercarea ta de a slabi cat mai repede. Orice variante ai gasi pe net tine cont ca s-ar putea sa nu mearga la tine, fiindca depinde foarte mult de corpul fiecaruia. Sfatul meu este sa iti rogi parintii sa mearga cu tine la un nutritionist. Am o prietena care a slabit 15 kg cu ajutorul unui nutritionist, a dat maxim 300 de lei pe analize si plan de alimentatie, dar a slabit treptat. Daca nu ai posibilitatea asta din diferite motive poti incerca sa faci sport, ajuta foarte mult, sa incerci sa mananci moderat si chestii mai naturale, si sa astepti sa vezi rezultate treptat. Te pup, ai grija de tine!

| 70gabriela70 a răspuns:

ȘI încă ceva. Nu te lasa influențată de colegii tai de pe la școala care te fac in toate felurile. Ai încredere in tine, o sa slăbești. Uita te la Adele, uita te la Feli, au reușit o mulțime de oameni. Sunt doar frustrați, nu au minte și nu sunt indeajuns de maturi sa realizeze ca cel mai important lucru este cât te duce capul. Fii înțeleapta, iartă, peste ceva timp își vor înghiți cuvintele!