| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 13 am stat pe langa vreo 3 care fumau ma rog eu nu fumez si nici nu voi fuma dar e posibil sa se intaple ceva adica nu support mirosul de tigara dar trebuia sa stau neaparat si am stat 10-15 min cam asa max. dupa am plecat pentru ca nu mai puteam sa stau. Deci repet e vreun pericol. Nu ca as fi speriat sau ceva dar sanatatea e primul loc. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Fumatul pasiv(inhalarea fumului de tigarilelor de la altii ) e cel mai pericos!
Daca in grupul celor care stai e vorba de familie poti pur su simplu sa mergi in alta camera. Apoi parintii din respect pentru sanatatea ta nu ar trebui sa nu fumeze in prezenta ta
Daca e vorba de amici, e mai greu.
E greu de suportat fumul altora si mai ales nu poti renunta la prietenia lor
Poti discuta cel putin cu ei despre pericolele fumatului si sa-i rogi sa nu mai fumeze in preajma ta!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Inainte sa postezi, de ce nu recitesti ceea ce ai scris? ai posibilitatea sa editezi acesta postare, reciteste-o si vei constata greselile.
Cine te pune sa stai in grupul celor care fumeaza? ai sa te imbolnavesti mai tare ca ecei care fumeaza.
Detaseaza-te de grupul fumatorilor, cel putin cand vezi ca fumeaza, tu cauta sa faci altceva plecand din grupul lor.
Cred ca sanatatea ar fi mai importanta nu crezi?
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai chill, nu păţeşti absolut nimic.
Eu am stat pe lângă fumători toată viaţa şi nu am întâmpinat nicio problemă din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
s-a demonstrat ca multi nefmatori pot face cancer pulmonar bine, asta nu inseamna neaparat ca asa o sa patesti dar evita, oamenii fumatori din cauza ca plamani tai sunt curati si sensibili.
O zi buna.

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Nu e nevoie sa stai langa acesti oameni pentru ca te vor influenta negativ si cum ai zis si tu, sanatatea e pe primul loc.
Fumatul pasiv este foarte periculos pentru ca ti se aseaza pe plamani mai mult gudron decat cei care fumeaza.
Daca asta ar fi prima si ultima data cand ti se intampla asta, nu e grav, dar ai grija pe viitor. Te rog sa te informezi cu privire la acest subiect. happy