| Maryathr a întrebat:

Salut, am 13 ani si au inceput sa-mi cresca maselele de minte.este normal ca la aceasta varsta sa-mi creasca aceste masele? Funda + vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tσχץ a răspuns:

Da este normal, nu ai de ce sa te speri.Mase-le-le de minte apar p neasteptate. adica la orice varsta d la 10-12 in sus. De fapt noi avem masele de minte chiar de mici dar nu "apar"...

10 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Da.Si mie acum mi-au iesit, iar recent am mers la dentist si nu a spus nimic.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În mod normal, ştiam că măselele de minte apar pe la 18, însă din moment ce şi mie tot prin jurul vârstei de 13 ani mi-au ieşit, nu cred că e vreo problemă majoră.

| Lynna a răspuns:

Si mie au inceput sa-mi creasca si am tot 13 ani.

| alyntoxic50 a răspuns:

Alte intrebari mai intereseante nu ai?"Cum ar fi de e iarba verde?"

| JustDeedee a răspuns:

Da, e normal happy

| dragonul96 a răspuns:

Da, este perfect normal

| the1answer a răspuns:

Cred ca te referi la maselele de 12 ani care apar intre varstele 11-13
Este imposibil sa iti creasca acum cele de minte. Ar trebui sa mergi la dentist daca chiar nu crezi ca sunt cele de 12 ani

| FetitzaDulce a răspuns:

Da! Si mie mi-au crescut tot in jurul varsetei acesteia happy
Ciao:*

| AnotherWorld a răspuns:

Da,esto destul de normal.

| Mihaela_6823 a răspuns:

Eu una cred ca e normal pentru ca si mie tot acum imi cresc maselele de minte si nu sunt singura mai am colege care de abia acum le cresc maselele pup