| Valyy06 a întrebat:

Am 15 ani,1, 73 inaltime, am facut karate 3 ani,si vreau sa ma apuc de sala(tras de fiare). Este bine, sau sa mai astept pana la 16 ani? Mersi. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

E ok, eu am 15 ani si trag la fiare de la 14 ani jumate adica de aproape un an trag la fiare, si m-am facut foarte bine cu muschi si bratele tari.
Varsta minima de tras la fiare este de 14 ani.
Poti sa te documentezi.
-Succes!
P.S. Apuca-te de sala.
Bye.

| zoof a răspuns:

Omule lasa sala apucate mai bine de street workout https://www.facebook.com/......5702552939

| oldchild a răspuns:

Sala intr-adevar iti incetineste cresterea, dar nu ti-o stopeaza imediat, nu cred ca ar fi o problema sa te apuci de acum, dar sa o iei usor fara ajutor(proteine, etc)
succes

| David_Avram_1995 a răspuns:

Tu intrebi una iar fiecare raspunde dupa placul sau nu dupa ce vrei tu sa auzi. Poti sa te apuci linistit de sala insa sa nu faci exercitii care pune presiune pe coloana "gen presa; brate stand in picioare etc" ai prins ideea da?! Bafta. si POTI CONSUMA PROTEINE linistit, e un supliment alimentar.