| ombladon156 a întrebat:

Am 15 ani si cred ca am anxietate. Prezint mare parte din simptome cum ar fi : dureri de burta, amorteala a unei anumite zone ( la mine partea stanga a capului), cand inchid ochii simt ca plutesc, frica de moarte sau frica ca am o boala care nu mi-a fost detectata, ma simt vinovat pentru orice etc. Ce pot face? Cand sunt cu parintii sau prietenii nu par ca am ceva dar cand sunt singur ma gandesc la anumite lucruri Odata m-am gandit cum ar fi daca mor sau diferite ganduri sinucigase. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Şi eu păţesc aşa... eşti în perioada adoleşcenţei... eşti adoleşcent o să treci peste o dată cu vârstawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhm, cred ca e ok sa te gandesti la astfel de lucruri pentru ca moartea face cumva parte din viata, dar daca tu crezi ca e ceva mai mult de atat ar trebui sa vorbesti cu ai tai/ sa mergi la un psiholog.

| Zurelin a răspuns:

Vorbeste cu parintii, poti consulta un psiholog, nu e asa normal sa te gandesti la lucruri din acestea

| thegame12 a răspuns:

Stai linistit boss, si eu am trecut prin asta cand eram mic, ia-ti un magneziu efervescent de la farmacie, iti recomand 4-5 pastile odata in prima zi si pe urma 3 sau 4 pe zi iti revii sigur, asa am facut eu, iti revii sigur si tit recomand sa te apuci de un sport