| flash2002 a întrebat:

Am 15 ani si inca de mic am o umflătura la spranceana stanga. Observ ca (,) conține o "capsulă" si daca apas pe ea se misca din stânga in dreapta. Despre ce ar putea fi vorba si cum as putea sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionutc3 a răspuns:

Saluuut! Nu te speria, si eu am avut cand eram mic, cand aveam 14-15 ani una langa maxilar cand cascam aproape de ureche si una langa genunchi, e ca o biluță si nu doare daca pui mana, e doar un os mort va disparea cu timpul, eu acum am 19 ani, deci la tine e mai naspa ce e langa sparnceana dar, nu trebuie sa te gandesti numai acolo eu cu timpul am uitat ca am bilutele alea doua si acum cateva saptamanii mi am adus aminte si am vrut sa vad daca le am, si nu le mai aveam. Stai linistit!

1 răspuns:
| MucH a răspuns:

Nu te speria, eu am unul la ureche...este un os mort (nu este nici o problema daca nu te doare sau nu te jeneaza sub piele)