| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si ma numesc madalin am o poblema. ma cam inteapa in piept dar nu pentru foarte mult imp doar pentru 10 secunde si dupa aia imi trece, si iarasi. am fost la cardiolog pentu ca acum cateva luni ma intepata foarte tare pe miljoc in timp ce ma uitam la tv. si nu ma simteam foarte bine. inainte sa ma duc la cardiolog am mai facut doua cadiograme una in Anglia si una la doctora de familie. cardiologul mi facut inca o cardiolograma si mi-a zis ca sun absolut normal cu inima.

va rog fumos sa ma ajutati ca cand mai am intepaurile acestea ma panichez repede si imi e rau dupa aia

mentionez ca am lipsa de calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Si lipsa de Magneziu poate da asemenea manifestari. Poti lua Magne B6 cate una de 3 ori pe zi, timp de 10 zile.Corecteaza-ti de asemenea carenta de Calciu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil este vorba de un muschi intercostal, mai ales daca ai lipsa de calciu. De obicei junghiurile in muschii intercostali sunt foarte puternice si sunt localizate intr-un singur punct. Apar de obicei cand stam in pozitii neadecvate cam pana in 25 de ani cand torsoul nostru este inca in timpul cresterii, (ma refer in largirea si dezvoltarea lui).

| SimonaCristina a răspuns:

Magne-b6+D3 te va ajuta sa corectezi si intepaturile in piept si atacurile de panica.

| DDoctorita a răspuns:

Buna ziua.

Din moment ce tiau facu 3 electrocardiograme, probabil nu ai nici un trantorn legat de inima. Dar de multe ori, e destul de folositoare si o mica radiografie... Nu totul se rezuma la o electro. happy