| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin am 15 ani si am o problema.
ma inteapa inima cateo data si pa panicheaz repede.,si cu cat ma panichez mi se face si mai rau de parca masi duce in jos. am facut analizele la sange si mi-a zis ca n-am calciu,, vazand ca tot ma inteapa m-am dus la cardiolog mi facut un ekg, m-a consultat si a spus ca cu inima n-am absolut nimica.
dar mie tot imi mi-e frica de boli. si nu pot sami imi scot din cap.
la fiecare intepatura ma panichez si imi vine si mai rau

va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Consulta un alt cardiolog[specialist] si vezi daca va spune la fel, daca da atunci eu nu mi-as face atatea probleme ca as avea ceva la inima, poate ai nevoie de niste vitamine si o alimentatie mai sanatoasa

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru mona):

Am fost in Anglia pentru ca acolo eu locuiesc si la fel mi-a facut ekg mi-a luat tensiunea si a zis ca n-am nimic, dar eu i-am crezut 100 la suta si am plecat in Romania la cardiolog specialist si mi-a zis ca cu inima n-am absolut nimica

| mona a răspuns (pentru amluatcaprafoarterausimadoarecapu):

Atunci poti sa stai linistit, din cate am inteles la analize ti a iesit ca stai prost cu calciu, nu ti ar strica o cura cu vitamine

| vangaelis a răspuns:

Man, ionograma ti-ai facut-o? va tot aud ca mergeti la cardiolog pentru fiecare "intepatura", EKG si analize de sange dar totusi de ionograma nu ziceti nimic. nu v-a recomandat medicul si aceasta analiza? cel mai probabil este vorba de hipocalcemie ( scadere de calciu).
Ah, si sa nu mai spun ca esti si ipohondru. happy

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Ar putea apela si la un profesor de limba romana pentru meditatii...