| konon a întrebat:

Am 16-ani. Mi-e de la priemele zile de cand m-am nascut imi curge sange din nas pana si in ziua de azi. La doctor am fost de zeci de ori. Vroiam sa va intreb daca iminpot face ceva gen pensie de handicap? Nu pot depune niciun efort ca imi curge sange.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Nu stiu daca iti poti face pensie de handip cu asa ceva.
Analize pentru hemofilie ai facut vreidata sau de trombofilie? Nu stiu unde sa mergi, la ce specialitate sa ajungi, dar sunt analize ce tin de genetica.
Ceea ce spui ca ai, parere personala, tine de probele de coagulare, dar nu cele clasice, generale ce se fac peste tot, de aceea ti-am indicaaceste 2 probleme.
Mergi si intreaba la medicul de familie, stie mult mai bine decat mine unde ar trebui sa mergi.
Multa sanatate si cand afli care este problema de baza si de unde ai problemele acestea, revin-o si aici sa aflam cum ai rezolvat problema!