| MihaiTelescu a întrebat:

Salut, am 17 ani si 1.74, 64kg si tot timpul cand dau putin de caldura transpir sub brat, la fund si nu stiu ce sa mai fac, am fost la medicul de familie si mi s-a zis ca nu are ce sa imi faca, va rog cum pot rezolva aceasta problema, de la varsta de 13 ani am aceasta problema, inainte nu aveam nimic (Dau funda).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la o consultatie ENDOCRINOLOGICA, fiindca ai un inbalans hormonal serios, de aceea transpiri excesiv.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Este vorba de circulație și nimic altceva! Transpirație abundentă, de obicei este când ai o activitate renală crescută, probleme cu glandele sudoripare.
Până la vârsta de 13 ani erai copil. După aceea ai devenit adolescent, ai început activitatea sexuală, nu neapărat practic, dar ai devenit fertil, asta e, trebuie să te obișnuiești, nu ai ce face!

| MihaiTelescu explică:

Si am intrebat si niste prieteni care sunt grași, si ei nu au aceasta problema.