| MariusB23 a întrebat:

Salut, am 17 si de vreo cativa ani imi ies cosuri, inainte imi ieseau cosuri rosii pe toata fata dar dupa un timp nu mi-au mai iesit si acum am cosuri sub piele (albi) si nu pot sa ii fac sau sa scap de ei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Coșurile ies din pricina hormonilor (și la băieți și la fete deopotrivă).
Sunt doua soluții care trebuiesc aplicate:
1. Activitate fizica intensa (practicarea unui sport, alergatul sau mersul pe bicicletă, etc);
2. Duș zilnic (praful și transpirația sunt medii de dezvoltare ale coșurilor).

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Stai linistit, vor trece de la sine odata cu inaintarea in varsta, iti spun din propria experientawinking