| DanCristian007 a întrebat:

Salut! Am 20 de ani, vineri am făcut operația de circumcizie, am avut fimoza. A început sa mi curgă sange si se întărește si nu pot sa-l șterg. Am pielea de pe cap umflata si acoperă o parte din cap. Ieri am fost la doctor, m-a curățat in zona aia si mi-a spus sa încep sa fac duș cu apa și săpun si sa încep sa decalotez. Voiam sa fac duș, dar am început sa sangerez iar si s-a întărit sângele iar. Cine a făcut operația a pățit la fel. Pielea accea umflata de pe cap si sângerări. Si erecțiile care nu ma lasa sa dorm noaptea. Ma trezesc din ora in ora. Plus ca simt si o căldură in zona aceea si mai e si un miros neplăcut. Niște sfaturi de la cine a trecut prin asta? Sunt foarte speriat, doctorul a zis ca e ok operația, dar acele sângerări si pielea umflata ma îngrozesc. Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Ia antiinflamatoare gen Tylenol, pentru durere. Cremă cu antibiotic ca să nu faci infecție. Decalotează complet și las-o așa, chiar dacă sângerezi. Se va opri. Dacă te deranjează sau te ustură apa și săpunul, spală cu ceai de mușețel sau rivanol.

| DanCristian007 explică (pentru MihaiSpeedster):

Mulțumesc! Maine ma duc la doctor sa mi curețe sângele ala uscat ca s-a lipit. După o sa încerc sa fac duș si sa o decalotez. Si tu ai făcut aceasta intervenție?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a mancat in penis ca sa faci asta. Acum sufera.

| DanCristian007 explică (pentru darrio2007):

Am avut fimoza si ma jena cand aveam contact sexual, nu puteam sa decalotez. Singura soluție a fost circumcizia. Nu mi am dorit asta, dar n am avut ce sa fac.

| Brizbriz a răspuns:

"si sa încep sa decalotez"

sa decalotezi... CE?!?
parca aveai circumcizie, aia inseamna ca NU MAI AI CE sa decalotezi

deci, nu stiu ce operatie ai facut, dar mie imi suna a mai rau decat cand nu puteai sa decalotezi

| DanCristian007 explică (pentru Brizbriz):

Mi a lasat putina piele ca sa nu ma jeneze cand este in erecție.

| Brizbriz a răspuns (pentru DanCristian007):

"acum 13 ore | DanCristian007 explică (pentru Brizbriz):
Mi a lasat putina piele ca sa nu ma jeneze cand este in erecție."

TOATA intrebarea ta SI TOATE RASPUNSURILE tale sunt despre faptul ca ITI ESTE NASPA SA TE DECALOTEZI

deci nu ti-a lasat DELOC "putina" piele

circumcizia reala se face la modul ca, se taie COMPLET preputul, si apoi se coase pilea ramasa TRAGAND de ea (adica, practic, sub floare, ai un inel fara piele DELOC, care e cusut)
https://www.besturologistnyc.com/......00x174.jpg
altfel NU e circumcizie, ci reducere de preput, sau cum s-o numi, nu sunt de specialitate

deci, inca odata, NU sunt de specialitate, dar mie imi persona suna serios a faptul ca o sa ajungi sa faci circumcizie completa... adica treci prin toate astea INCA ODATA, pentru ca doctorul "ti-a lasat "putina" piele", lucru pe care nu il inteleg, evreii fac cicumcizie masculina completa de mii de ani si nu au nici pe dracu, la ce balarii l-a mancat pe ala sa iti lase putina piele ca sa ai de ce sa suferi?!? X(