| anonim_4396 a întrebat:

Am 26 de ani, si vreau sa imi las barba tip cioc. Adica subtire si mica pe margini iar ciocul il voi lasa sa creasca. Pot sa folosesc pe barba mea balsam pentru par sau trebuie sa folosesc doar balsam special pentru barba? In trecut, am mai folosit balsam pentru barba si am avut matreata in barba, dar cu balsam de par nu am aceasta reactie a pielii. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kayn221 a răspuns:

Poti sa dai cu balsam de par, cel de barba e mai recomandat cand ajungi la forma finala a ceea ce doresti, cel de par mi se pare mai safe. adica protejeaza mai bine firul si il face mai dur.

1 răspuns:
| Daniel_Dany_1989_piNa a răspuns:

Incearca sa dai cu bigul invers decat cum dai de obicei. Ca barba sa se faca mai deasa