| Dav231 a întrebat:

Am amigdalita stanga umflata si am o respiratie urat mirositoare, ce ar trebui sa fac? Se poate muri din asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa gargara cu apa calduta, puternic sarata (cat incape sa se dizolve in ea), de 2 ori zilnic, pana ce te vindeci.

Totodata, inghite incet o lingura de zahar pe care picuri petrol lampant (cat sa se umezeasca). Acesta dupa ce ai mancat si ai facut gargara, seara inainte de culcare, dimineata si daca mai e nevoie si a doua seara. Are gust oribil, dar este extrem de eficient pentru durere, umflare si chiar puroi la gat!

| Carmen27 a răspuns:

Respiratia urat mirositoare poate fi cauzata de niste calculi care se gasesc pe suprafata amigdalitei. Recomandata ar fi vizita la un medic de specialitate. Pana atunci, poti sa faci gargara cu apa sarata, pentru a dezumfla amigdalitele. happy

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, respiratia urat mirositoare poate fi cauzata din mai multe motive, este posibil sa fie si de la amigdalita.Cumpara niste albastra de metil si dati acolo cu un betisor de urechi, sau iei decasept, iar daca nu trece du te la medic.
Sper ca te am ajutat. Funda?happy