| anonim_4396 a întrebat:

am 3-4 carii de aproximativ o luna si ceva, maxim doua. Pana acum nu mi-a zis nimeni ca imi miroase gura urat, desi cateodata cand suflu in mana parca ar mirosi un pic. in fine. Intrebarea este, cariile trebuie neaparat sa provoace respiratie urat mirositoare? si la "varsta " asta a cariei, ar trebui sa provoace respiratie urat mirositoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Geo_Georgiana_1997_BCJr a răspuns:

Nu e de la carie e finca nu te speli pe dintii si te speli odata la an spalate de 2 ori pe zi dimineata si seara

| bili a răspuns:

Foloseste o periuta electrica, o pasta de dinti colgate complete, si astea, foloseste guma zi de zi, sau mai rapid du-te la doctor dentinst iti ia 50-100 de lei si te scapa de ele