| anonim_4396 a întrebat:

Am avut acum aproximativ 4 luni fisuri vaginale cand mi-am inceput viata sexuala si am fost la ginecolog, mi-a prescris ovule si o crema de galbenele. De cateva saptamani am observat ca am vaginita sau asa cred eu din cate am citit pe net, si sunt rosie la exterior. In timpul actului sexual am un usor disconfort adica usturimi la exterios. Tin sa precizez ca aceste usturimi sunt doar in timpul actului. Cum se trateaza aceste probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Mergi la medic, draga mea. Noi n-avem de unde sa stim ce problema ai tu. Totusi... fisuri vaginale? Ori prietenul tau e mult prea brutal cu tine, ori nu sunteti compatibili dpdv sexual (e posibil ca el sa fie extrem de dotat, iar vaginul tau prea micut pentru penisul lui).

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Printro noua vizita la medicul ginecolog.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Eventual du.te impreuna cu partenerul la ginecolog (unii ginecologi cer asta) deoarece pare ca si el are o problema sau eventual la un urolog. Incearca sa faci sex cu prezervativ si vezi daca usturimile dispar...