| Anonymous994734 a întrebat:

Salut,am baut lapte expirat de o luna,era acru si avea bucăți, ce mi se va întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Daca ai baut lapte acru si cu bucati de imi vine sa vars numai cand ma gandesc nu ar trebui sa iti pese ce se va intampla.

| cfrtobias a răspuns:

De aveai ceva dupa cateva zile erai in spital nu crezi?

| Țoglă a răspuns:

Diaree. Data viitoare să te uiți pe ambalaje.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Inteleg sa iei o gura si sa scuipi
dar tu l-ai baut
deci ti-a placut big grin
oricum la cate chimicale baga astia in el, nu mai e ala lapte

| REMiXDJ a răspuns:

Nu patesti nimic.Te strici la burta faci posibil diaree si cam atat. Orice lapte se fierbe si apoi se bea.Nu cumparati niciodata lapte de la magazine in bidoane de plastic sau cutii de carton aluminizate.Toate sunt de proasta calitate si expirate.Cumparati doar lapte la pinga insa doar in zilele de marti, miercuri, joi si vineri.Ca lapte batut recomand SANA la sticla plastic 500 grame sau 1 kg. Daca te-ai stricat la burta si faci diaree de la acel lapte pe care l-ai baut mananca cascaval cu paine si ridichi sau branza cas cu ridichi si iti revii imediat.

| Aube a răspuns:

In cel mai rau caz putina diaree. E chiar bine, se mai curata intestinele.