| Sergiu2k12 a întrebat:

Am baut azitromicina dar problema este ca era expirat si dupa ce l-am baut am observat.Mi se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut Sergiu e o problemă... De câţi ani era expirat, aştept răspuns şi dacă mâine te simţi rău să te duci imediat la doctor nu e de joacă, e o problemă gravă.
Ai grijă, baftă!

| Sergiu2k12 explică (pentru Brâncuşi):

Salut Brancusi pai era expirat de 4 luni

| Brâncuşi a răspuns (pentru Sergiu2k12):

Acum ai ceva dureri? De cap, burtă? Dacă durerea persistă ori azi ori mâine la doctor.
Baftă!

5 răspunsuri:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Daca e expirata de 4 luni e ceva.Nu era nimic daca era expirata de 2 saptamani, dar asa. Daca mâine te simţi rău să te duci imediat la doctor nu e de joacă, e o problemă GRAVA. Trebuia sa controlezi inainte de a lua. daca pastila nu a avut o culoarea bizara stai linistit. Daca apar niste simptome neplacute adreseazate unui medic.
bafta.

| Sergiu2k12 explică (pentru marianvranceanul1):

Nu era pastila era praf.

| 12faly56 a răspuns:

In primul rind trebuia sa controlezi inainte de a lua. daca pastila nu a avut culoarea schimbata stai linistita. daca apar simptome neplacute adreseazate unui medic.