| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am citit pe net ca daca tai un catel de usturoi in 2 si te freci in zona in care ai probleme cu caderea parului (golul) in maxim 2 saptamani iti poate creste? a incercat cineva aceasta metoda? as dori sa incerc si eu, si daca se merita sa incercata, mersi astept parerile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune câteva picături de ulei de ricin în șamponul cu care te speli, agiți bine, șamponezi și limpezești foarte bine.
Pa, pa.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Nu am incercat, dar nu cred ca poate avea reactii adverse.
Totusi, poti sa ceri de la farmacie ulei de ricin, cred ca te-ar ajuta mai mult, fiindca miroase mult mai bine decat usturoiul.
Numai bine!