| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca masca din usturoi impiedica caderea parului?
E buna? ati incercat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e buna masca de usturoi macerat in gaz, o folosesc si nu imi pare rau, acum folosesc masca de ou+ulei masline si zeama lamaie, convinge-te si tu folosindi-le.a, parul lung si ma saturasem sa tot cumpar diferite produse pentru stoparea caderii parului, sa nu se incurce etc..nimic nu dadea randament.
O zi frumoasa sa aihappy

| Marius1985 a răspuns:

Nu este folositoare, plus ca apoi iti miroase parul ingrozitor chiar daca te speli cu sampon. O masca mai buna este din galbenus de oua, ulei de ricin Vitamine E la fiola si zeama de lamaie. Le amesteci si aplici pe parul umed, si stai o ora apoi speli bine. Dar sinzatia de a sta cu un galbenus de oua pe cap este nepalcuta tare. Ce a functionat bine la mine si mi-a oprit caderea parului a fost Follixin: http://track.follixin.ro/product/Follixin/?pid=125&uid=1419 Eu de mic am aprul mai rar si imi cade abundent, si cu pastilele astea si-a mai revenit. Am folosit si masca cu galbenus de ou, dar nu mult timp, nu imi placea senzatia. Bafta!

| SucDeGuava a răspuns (pentru Marius1985):

Si eu foloseam vara masca din ulei de ricin, galbenus + miere, si stateam cateva ore. Stiu, e cam naspa senzatia si se ia greu de pe par. Dar ramane foarte matasos si stralucitor.

| Aniquel a răspuns:

Nu-i buna.