| AlexRo120 a întrebat:

Salut. Am de luat niste vitamine ce contin Vitamina C si Zinc, însă marea problema e ca sunt de înghitit. Nu pot înghiți pastile. Este o misiune imposibilă pentru mine. Așa ca, este in regulă daca sfărâm/mestec pastila in dinți si dupa o inghit cu apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Poti sa le pisezi cu dosul unei linguri si sa le inghiti ca pe un praf. Sau daca poti, mesteca-le si inghite.
Cunosc sentimentul. In tinerete preferam sa fac tratament injectabil ca sa nu ma chinui cu inghititul.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu va fi nici o problema, poti sa le iei cum vrei, vor avea acelasi efect dar mestecand vor avea un gust mai rau, mai simplu ar fi sa te obisnuiesti sa le inghiti intregi!

| alina2k18 a răspuns:

Pot inlocui cu varianta efervescenta.

Răspuns utilizator avertizat