| anonim_4396 a întrebat:

Iau niste pastile, vitamine-Ginsavit(capsule). Are ceva daca nu le inghit, ci le mestec? Nu pot inghiti nici un fel de pastila, pe toate le mestec. Poate avea consecinte grave acest lucru? E ceva psihologic, simt ca ma inec cu ele, mi-e teama. E un fel de fobie. Ma tem sa nu aiba consecinte grave.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred ca are nimic, dar banuiesc ca sunt amare ca naiba! M-am uitatt peste prospect acum si nu este specificat expre cum sa se administreze.Asa ca eu cred ca nu este nimic in neregula sa le sfarami si sa le iei asa.

| tyana a răspuns:

Nu stiu daca poti mesteca aceste capsule, sunt destul de mari, continutul e probabil amarui si o sa aiba gust tare neplacut.Incearca altfel de vitamine efervescente, Supradyne de exemplu, sunt mult mai bune si nu trebuie sa te chinui mestecandu-le. Pui o tableta intr-un pahar cu apa pe care apoi il bei.Multa sanatate!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu cred ca nu are nimic.pentru ca tot in stomac ajung.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu are nimic

| procust a răspuns:

Nu are consecinte grave, dar efectul este scazut sau nul pentru ca substanta activa se degradeaza rapid nefiind protejata de acea capsula, pe scurt le cam iei degeaba!