| oOvidiu9372 a întrebat:

Am dermatita seboreica, iar din aceasta cauza am observat ca mi s-a rarit un pic parul. Ideea e, daca imi fac un implant (asta daca o sa fie nevoie mai incolo) nu o sa-mi cada si parul implantat? Din moment ce drematita e principala cauza si mai ales ca nu exista tratament ma gandesc ca un implant o sa fie un esec, ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Daca iti permiti poti face implant de par, are rezultate pe timp indelungat.

| LaviniaAC a răspuns:

Incearca un sampon fara parabeni, eu pe acesta il folosesc. http://www.adiocelulita.ro/......a-parului/ Nu iti pot promite ceva, dar am gasit pe alte forumuri persoane care l-au folosit si spun ca e singurul care i-a ajutat. E altceva, il poti incerca macar 3 luni.

| popescuionut100 a răspuns:

Parul transplantat nu cade insa este posibil ca in timp sa-ti cada(ori sa se rareasca)restul parului si ramai doar cu cel transplantat.Foloseste un sampon bun (eu am Selsun blue si e f bun) si spala-ti parul de 2-3 ori pe saptamana, sebumul in exces favorizeaza caderea parului si las-o mai incet cu produsele de styling(gel, spuma sau fixativ)