| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, de ceva timp a inceput sa-mi cada parul in cantitati mai mari (sunt baiat), iar la baza firelor de par cazute e ca un punct alb. Tin sa precizez ca eu am dermatita seboreica. Cade de ceva timp, dar nu am observat o rarire a parului. Intrebare este, se regenereaza parul la loc cand e vorba de dermatita? Si inca o intrebare : ce sunt acele puncte albe de la baza firului de par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se regenerează.
Nu știu ce sunt acele puncte.

| Schumaher98 explică (pentru sadrian46):

Raspunzi asa ca sa te aflii in treaba?

| sadrian46 a răspuns (pentru Schumaher98):

Nu, citește pe net dacă nu ți-e lene. Citește ce înseamnă re generare. Acelaș fir de păr să își revină și să crească din nou.

| Schumaher98 explică (pentru sadrian46):

Da, si arata-mi si mie te rog, da-mi un link daca nu ti-e lene unde scrie ca in cazul dermatite seboreice firul nu isi revine si creste din nou. Daca dai un raspuns, da-l concret, in cunostinta de cauza, nu ca sa intri in topul celor care au raspuns mai mult!

| Mad1 a răspuns:

Numai creste parul la loc. Sunt un fel de picaturi ca un ulei gen. Intreaba la farmacie. Tratamentu este in jur dr 150 lei