| SasukeCS2 a întrebat:

Am facut rubeola si vreau sa stiu daca pot lucra la flexibilitatea picioarelor mele in acest timp. De la aceste exercitii nu transpir cand le fac (asa si e normal, si transpiratia nu e buna cand ai rubeola...) dar treaba este ca fac febra musculara la picioare. Din cauza faptului ca am rubeola ma afecteaza febra musculara?
Exercitiile pe care le fac sunt in acest videoclip (derulati la minutul 3:35 al videoclipului) http://www.youtube.com/watch?v=7zHWAbvShNM
Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GalaxyHero a răspuns:

Nu cred că rubeola te poate afecta în vreun fel. Îţi spun sincer că şi eu am avut acum câteva săptămâni şi făceam non-stop exerciţii de genul celor din videoclip, mai ales că aveam un munte de timp la dispoziţie. Rubeola nu este o boală foarte severă, nici măcar nu mi s-au prescris medicamente deci sunt şanse muuuuult prea mici să existe vreun fel de risc. Totuşi, sfaturile pe care le putem da noi sunt doar aşa. sfaturi. Ar trebui să trimiţi pe cineva să intrebe vreun medic pentru tine, să fii 100% safe. Succes!