| Friday13 a întrebat:

deci am facut febra musculara mai exact la picioare de la niste exercitii, in timpul asta trebuie sa le las sa se odihnească muschii picioarelor înainte ca sa pot face alte exercitii, nu ma interesează prea mult cum sa scap de febra ca pana la urma trece.

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Da, daca vrei le mai poti antrena peste 4 zile -5 in functie de cum iti merge tie bine cu antrenamente odata sau de 2 ori pe săptămâna.

| Al999 a răspuns:

Iti spun din propria experienta.
Febra musculara se face atunci cand muschiul are fibrele rupte si trebuie sa se vindece.
De vindecat se vindeca prin odihna si alimentatie.
Iti recomand sa nu mai bagi picioare pana cand nu iti trece pentru ca fibrele musculare se vor vindeca mai greu.
Plus ca nu te ajuta la nimic daca faci picioare iarasi si ai febra.
Trage tare

| MIhaitza81 a răspuns:

Nu, nu trebuie neaparat sa stai pe loc, situatia nu se va agrava, dar cu cat faci mai putin efort, cu atat febra se va termina mai repede.
Succes!