| TechnoCocktail a întrebat:

Am folosti calculatorul de calorii de pe CSID ( ce se intampla doctore) http://www.csid.ro/calory-calculator/
Si imi zice ca la 16 ani / 176 inaltmie/61 kg/ masculin/ si activitate foarte usoara desi eu fac ceva mai mult ( sala+cardio.), ar trebui sa consum 2300 calorii pe zi. E adevarat? Mi se pare cam mult adica eu consum in jur de 1400 din care 80 % sunt alimente sanatoase si restul dulciuri/de la patiserie etc.

Multumesc pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Motanime a răspuns:

Nu crede in calculatoare, alea sunt niste "abureli" daca tu te simti bine asta este cel mai important!