| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am jucat fotbal aseară si am dat cu capu in minge si ma inteapa tare in zona cefei intr-un punct cand misc capu. Acum tot ma inteapa doar cand clatin capul si ma doare mai putin. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era ceva grav erai in coma pana acum, sau mort, dar daca ai venit sa ne scrii aici, pe forum, inseamna ca nu ai absolut nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fie ceva de la musculatura.
insa daca durerea persista si zilele urmatoare ar fi cazul sa mergi la un medic, o radiografie nu ar strica

| sierra1 a răspuns:

" ma inteapa tare in zona cefei... E ceva grav?"

doar un rmn ar putea elucida problema sau niște cizmari care se pronunță pe rol de medici și cărora o să le zici „merci" că așa e frumos, nu?

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună!
Am pățit și eu o dată ceva de genul.
Poate s-a,, dereglat,, ceva în sens minor.
Când clătinam capul m-i se întâmpla la fel.
Poate fi o cauză și de la faptul că după acea minge din cap, ai devenit puțin amețit și acum durează ceva rimp până trece. Dar...stai liniștit că nu e nimic grav!
Zi faină! happy

| illinca07 a răspuns:

Mi s-a intamplat de multe ori pana acum. Trece in 2 zile.