| stefannn a întrebat:

Am luat azi un bulgae in ochi si ma doare, e rosu si cam umflat; ce sa fac sa nu mai ma doara si sa fie asa rosu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Il ai rosu pentru ai vasele de sange din zona oculara foarte sensibile si ti se cloaguleaza repede. Iar umflat din cauza loviturei puternice. 2. Poti pune o conpresa cu apa rece dar bineiteles tinand ochiul inchis si sa dormi putin. Daca in 2 zile nu ti se dezumfla este necesara consultare oftalmologa.

3 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Sa pui o compresa cu apa rece. Ajuta.happy

| bebitzuluy a răspuns:

Comprese cu ceai caldut.

| Scumpy90 a răspuns:

Pfff... du-te la un control daca sa inrosit ochiul, nu e de bine