| Chinezu12345 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor. In urma cu o luna a aparut brusc o durere in partea stanga sub coaste, la splina mai exact. Am fost la analize si la ecograf de ala 4D, analizele mi-au iesit ok si la ecograf nu s-a vazut nimic, mi-au spus ca sunt doar niste gaze la stomac. Sincer sa fiu am avut un program incarcat si nu prea am avut parte de odihna. In urma cu o saptamana durerea a aparut din nou, doar ca ma doare si splina si stomacul si coastele de ambele parti. Am fost ieri la medicul de familie (un medic foarte bun, mai in varsta) m-a controlat si mi-a zis ca nu ii nimic grav, este datorita faptului ca am schimbat alimentatia si am scos anumite alimente din consum. Si ca este si din cauza stresului, cred ca a vrut sa zica ca de la creier pleaca tot. Intrebarea mea este, ce poate fi? Daca totul a iesit ok si atunci si acum de ce ma dor? Tin sa precizez ca nu este o durere permanenta si insuportabila. Si nu am facut nici febra, deci nu poate fi o infectie. Ce poate fi? Care este motivul? Am nevoie de ajutor, va rog frumos. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Daniel323 a răspuns:

Totul a iesit corect.
Tot ce putem sa masuram prin spitalele noastre.