| Anachmr12 a întrebat:

Mi-a zis mama ca atunci cand eram mai mica am avut o boala care nu a fost tratata complet și gen acum am avut o criza mai nașpa, am leșinat de durere pe jos... Am simțit cum mă înfigeau 6 cuțite în plămâni și în stomac, cum mi se desface efectiv coloana și aparent mi-a revenit dar nu mă pot mișca de la gat până la șold, cu capul mainile și picioarele nu am probleme, din păcate sunt singură acasă și mama nu poate veni acasă până mâine.

E legata de scolioza la spate și încă ceva la coaste ...gen cum se curbează coloana coastele îmi intră în plămâni.

Și gen acum cum am slăbit mult și dintr-o data... M-am înălțat și coloana a început să se deplaseze.

E o durere insuportabila, va rog sa mă ajutați

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mă înfigeau 6 cuțite în plămâni și în stomac, cum mi se desface efectiv coloana"

wow, sună dragă la 112 că e grav

| Anndreearalucaaa a răspuns (pentru sierra1):

Da de ce esti draga asa pornita pe ea? Fetei îi e rau.pur si simplu zicea ce simte
Si unde dracu sa mai suni la 112? Daca zice ce are, gata...are Covid
N-ai ajutat o cu nimic, data viitoare nu mai comenta
Scolioza e ceva grav, pune te putin in locul ei
Spune multumesc ca esti sanatoasa si nu te mai lua de altii nerusinato
Pic de respect n ai

| sierra1 a răspuns:

"Da de ce esti draga asa pornita...si nu te mai lua de altii nerusinato Pic de respect n ai"

| Mopmop a răspuns:

Neaparat vorbeste cu parintii tai si cautati ajutor la medic specialist!

| Februar30 a răspuns:

Avand probleme cu spatele dinainte, cazatura nu ti-a facut bine... Daca nu te poti misca de durere ar fi bine sa chemi un medic.

| Hsheheyehve a răspuns:

Cum sa te ajutam?
Ce sa facem noi?
Dacă ti e asa rau suna la 112 că alta varianta n ai