| CiocCioc1212 a întrebat:

Am nevoie de niste indicatii de la voi. Acum cativa ani (7-8 ani) am fost diagnosticat cu varicocel si operat dupa o saptamana de la aflarea diagnosticului. Totul bine si frumos pana de curand (acum 4-5 luni)cand a inceput sa ma doara iar testiculul, am fost la urolog si mi-a spus ca nu am absolut nimic si i-am specificat ca am fost operat de varicocel cand eram mai mic, dar el mi-a spus ca nu era nevoie de asa ceva doar pentru ca aveam un testicul putin mai lasat. Acum alta problema, durerea aceasta a testicului stang imi cauzeaza o disfunctie erectila (nu stiu daca am scris corect termenul) eu presupun ca de la durerea lui se manifesta asa penisul(adica nu sta erect foarte mult timp si sperma este ca un lichid incolor). Urologul mi-a spus ca nu am nimic si ca erectiile nu sunt mereu, dar eu sunt sigur ca ceva nu este in regula pentru ca inainte sa apara durerea asta era cu totul diferit. Va multumesc pentru viitoarele mesaje si indicatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un medic urolog îți poate recomanda o analiză de spermă. Aceasta poate să deceleze dacă nu ai o infecție în zonă.

| Donsavas a răspuns:

Nu doar durerea cat si teama, stresul pot "omori" la nevoie o erectie.
Fa ti o ecografie testiculara sa vezi daca ai intr adevăr o cauza serioasă sau nu pentru acele dureri.