| Alex4LighT a întrebat:

Am nevoie de niste pareri, poate imi spuneti si despre voi.Deci am 14 ani sunt in clasa a 8-a am 1.73-1.74m si am cam 49-50kg, vi se pare ca sunt prea slab? Mi-au spus mai multe persoane ca sunt prea slab sau asa, mentionez ca fac sport joc mult basket iar la viteza am fost cel mai rapid anul acesta...Va astept parerile, daca e cineva de varsta apropiata si e dispus/a sa spuna despre el acesta informatii e bine-venit/a.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheKyd a răspuns:

Pentru varsta ta zic ca esti destul de bine.

in legatura cu raspunsul de mai jos, iti recomand sa nu faci sala decat dupa 15-16 ani, si sa nu faci exercitii care forteaza coloana deoarece iti opreste cresterea.

probabil pari slabi ca nu ai muschii in evidenta.nu te'am vazut sa iti dau un verdict concret,dar incearca sa faci si tu flotari,sau niste tras d fiare pentru biceps si triceps, sa ti se mai umfle muschii bratelor si pectoralii, abdomenu sau din astea

2 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

Salut.Pai chiar esti cam slab sad ar trebui sa te mai ingrasi cam cu 13 kg, dar sa nu ingrasi ca sa ai slaninica pe tine, dar ti-as propune sa faci si salawinking ca sa fie mai frumoswinking

| McBoy a răspuns:

Cum frate sa fii grasa? laughing Daca aveai 30 kg mai ziceam dar asa.nu cred... daca u crezi ca esti slaba mai ingrasa.te 2-3 kg si gata