| EmiLacatus a întrebat:

Salut! Am o intrebare....Am fost ieri la dentist si mi-a pus ghips la masea pentru ca aveam carie..asadar cat timp nu am voie sa mananc pe partea la care mi-a pus gipsul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o plomba provizorie. De obicei cam doua ore nu mananci.
Nu ti-a spus cand sa vii pentru plomba definitivă?

| king5151 a răspuns:

Pai tu de ce crezi ca ti-a pus "ghips-ul" ala acolo? Sa nu mai intre resturi de mancare pana iti pune plomba, incearca sa nu mananci in partea aia, nu cred ca e chiar asa imposibil.