| KikiRiki98 a întrebat:

Salut:* am o intrebarethinking am fost la dentist in seara acesta si mi-a dat 4 anestezii ( sau nu stiu cum sa zic) laughing 2 in masea si 2 in gingie si nu0mi simt deloc partea stanga unde mi-a lucratcrying si deja de 2 ore mi-e amortita si umflata si oare e normal sa imi fie asa amortita si umflata de 2 ore?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HelpMeNow a răspuns:

Da laughing la 4 anestezii este normal laughing orice ai face sa nu iti dai pumni in gura cu gandul ca nu te doare, dupa aia se dezumfla si mori de durere laughing

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate dura anestezia și până la 5 ore, nu te speria.
Până nu trece amorțeala, nu bei și nu mănânci nimic pentru a nu risca să te muști de obraz/limbă/buză.
Pa, pa.

| PetreConstanta a răspuns:

Daca-ti facea 4 anestezii erai mort ti-a facut poate 4 intepaturi cu o singura anestezie

| PinkDea a răspuns:

Daa...mie mi-a dat tot 3-4 anestezi dinalea si mi-a fost amortita partea aceea in care mi-a lucrat aproape jumatate de zi

| 3v3LyNuK a răspuns:

Nu cred ca e normal eu as zice mai bine sa te duci la dentistul care ti-a facut anesteziile si sa-i amintesti cum sa petrecut el v-a stii cel mai bine cum sa procedeze la aceasta problema iti urez succes si sanatate. fundita pls?puppy dog eyes

| mandy17 a răspuns:

Da,este normal, doar ca tu trebuia sa pui gheata ca sa se poata dezmorti zona.Nu e tarziu nici acum!