| asd000 a întrebat:

Am o intrebare:-este bine ca cardiacii sa faca masaj cu aparate (gen Relax & Tone...). As vrea sa stiu daca cumva poate avea efecte secundare.( NU UITATI CA PT. CARDIACI).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sebylyno a răspuns:

Este corect! si eu am Relax & Tone este foarte bun ti-l recomand! funda

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Din câte ştiu, este contra indicat orice terapie electică şi macnetică la cei cu probleme cardiace, sau dacă se fac numai cu acordul medicului cardeolog.

| XJulietaaX a răspuns:

Uite-te la instructiunile scrise pe cutia de la produsul respectiv si o sa vezi ca cei cu probleme cardiace nu au voie sa-l foloseasca.